fbpx
Анѓела Богдановска

Анѓела Богдановска

Специјалности на Анѓела Богдановска : Анксиозност - Мотивација - Стрес - Справување со животни промени - Панични напади - Личен раст и развој - Самопочит и безусловно себеприфаќање - Емоционални предизвици - Советување на тинејџери - Самодоверба

Допишување – 800 денари

Аудио Повик – 900 денари

Видео повик –  1000 денари

За мене

Мотото кое ме води како лиценциран психолог е: „Ние повеќе тежнееме кон тоа да ја одбегнеме болката, отколку да ја сретнеме радоста“ (Сигмунд Фројд). Како дел од мојата доедукација, уште за време на студиите посетував школа за психотерапија преку психодрама и која востанови темел во моето профилирање. Сė уште сум дел од таа едукација, а во годините зад мене работев како едукатор на деца, координатор на проекти за доедукација, кастинг асистент во аудиовизуелни дела, регрутер на кандидати за работни места, а во моментов сум ангажирана како социјален ментор на маргинализирани групи на луѓе каде мотивацијата, храброста и поткрепата е најважна за нивно осамостојување. Автор сум и на кратки видеа со психолошка тематика.

Мој пристап

Сметам дека среќата е во нас самите, а до неа може да се дојде преку постепен развој на нашите способности. Пред сė, важно е да истакнам дека стекнувањето доверба во психологот и споделувањето на проблемите и тешкотиите носи олеснување и е прв чекор за нивно надминување. Токму тука е насочен мојот пристап, кон детекција и канализирање на емоциите низ себеприфаќање и осознавање. Проценката на ситуациите кои предизвикуваат тегобност и силни негативни емоции се искуство кое треба да се прифати и надмине. Прифаќајќи се себеси, ги прифаќаме и останатите. Пристапот е фокусиран на заеднички обид до пронаѓање на патеките до среќата.

Искуство

 • 2020 - во тек: Автор на видеа со психолошка тематика.(Фејсбук страна Јас Сакам)
 • 2020 - 2021: Регрутер на кандидати за работни места(ХЕРА)
 • 2020 - 2021: - Работа и поддршка на маргинализирани групи(ХЕРА)
 • 2018 - 2019: Kлиника за психијатрија (стажирање 1 година)
 • 2017 - 2018: Kастинг асистент во аудиовизуелни дела(ДаАн продукција)
 • 2016 - 2017: Eдукатор на деца(Bubble up)
 • 2021 - 2021: Обука за социјален ментор на работна организација
 • 2021 - во тек: Активација и советување на ранливи групи на пазарот на труд во соработка со АВРМ
 • 2022 - во тек: ОУРЦ Д-р Златан Сремец

 • Побарај бесплатна консултација од Анѓела Богдановска .

  Пополни ја формата подолу и сподели го накратко проблемот со кој се соочуваш. Ќе добиеш краток бесплатен одговор и можност за попуст или бесплатна сесија од психологот.

  Што велат клиентите?

  Еве што велат клиентите на Анѓела Богдановска за работата и искуството со нив. 

  Ми се допаднаа насоките што ги добив за понатамошно"размислување/набљудување" и работа на себе
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Dosta dobro iskustvo. Me Pottikna na kreativno razmisluvanje i baranje na resenie na problemite. Preporacuvam
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Odlicna, polna so razbiranje
  Odlicno, maksimalna posvetenost i konstruktivnost vo analiza na problemot!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Prekrasen sogovornik:)
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Prekrasna licnost, psiholog ...uste od prvata sesija se osekam podobro❤️ mi dade super soveti sto da pravam ponataka i kako da se spravam so toa sto go dozivuvam
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Prijaten razgovor, dobri soveti.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Stvarno sum zadovolna od prvata sesija, po razgovorot se osekjav mnogu posmireno i polesno. Toplo ja preporacuvam Angjela!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Super konverzacija. Te nasocuva da se fokusiras na sebe. Sekoja transformacija i promena vo zivotot pocnuva od samite nas. Toplo ja preporacuvam za site onie koi pominuvaat niz tranziciski periodi vo zivotot. 🙏🏻
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Topol Psiholog, Dava Dobri Soveti :D
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Vtorpat zboruvav so Angjela. Znae kako da me nasoci da se spravam so stresot. Posle seansata se cuvstvuvam podobro. Definitivno ja preporacuvam.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Многу мила личност, дава добри совети и знае што точно Ви е потребно за најдобро да се справите со проблемите и предизвиците кои Ви претходат, топло ја препорачувам.
  Како за прво искуство беше одлично, во текот на разговорот низ поставуваните прашања ми беа поттикнати чувства и мисли за моите следни постапки.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  5-та сесија веќе по ред супер резултати и напредок, навистина одлични насоки беа дадени. Разбрав дека треба да си дадам време на себе за да се сослушам и разберам себеси, моите емоции и размислувања. Животот е маратон, со еден куп процеси и кратки шпринтови. Што и да ни се случува запомнете дека секогаш после дождот доаѓа сонцето! Дадете си простор и време на себе да си дозволите да ги почувствувате сите емоции кои ви се случуваат, добри или лоши.​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Dava premnogu dobri soveti i ohrabruva , Toplo ja preporacuvam
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Od moe iskustvo, edna od najdobrite !! Preporachuvam od srce.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Odlicni nasoki. Sekoja cest
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Poseduva se sto e potrebno: profesionalizam, strucnost i empatija. Odlicno iskustvo
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Prekrasna devojka, toplo preporacuvam.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Prekrasno iskustvo! Prosto nemam zborovi. Preporachuvam od srce.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Prijatna sogovornicka, trpeliva i profesionalna. Bas toa sto mi treba vo momentov.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Mnogu mi pomogna samo od dve sesii, ja preporacuvam kje prodolzime
  Super, konstruktivno i so dobri soveti!
  Благодарност за големата мотивација ❤️
  Super beshe, vi ja preporacuvam 100%
  Го препознава проблемот веднаш и знае да најде решение
  Многу ми помогна разговорот иако времето е кратко.Ја препорачувам.
  Angjela e prekrasna i mnogu prijatna za rabota! Mnogu od rabotite koi gi nemam spodeleno so nikoj do sega prirodno i lesno mi odi da gi razgovaram so nea. Fala ti Angjela! 🙏
  Dobro Deluvashe Razgovorot Smiruvacki
  Mnogu mi pomagaat razgovorite ..mnogu sum zadovolna
  Odlicna! Mi dade do znaenje deka navistina odgovorot na nekoi prasanja e vo samite nas, i nie samite ja imame mokjta nad se, da najdeme resenie, da se potrudime, da uspeeme. Golema blagodarnost!
  Odlicno, Ja Preporacuvam😊
  Posle razgovorot se cuvstvuvam podobro so pogolema motivacija energija i zelba za rabota. Navistina mi bese prijaten razgovorot, osetiv golema toplina vo sekoj zbor.
  Prekrasna energija i znaenje da dopre do srzta na problemot 😊
  Preubavo iskustvo. Toplo preporacuvam.
  SUPER. Te pottiknuva da razmisluvash za sebe i svoite celi.
  Supet razcovori. Angela raspolaga so dobri soveti.
  За прва сеанса одлично❤
  Како За Прва Сесија Предобро Осознав Многу Работи,ке Продолжиме Да Работиме
  Многу пријатен пристап 👍 Чувство како да разговараш со најдобар пријател ! Браво , само напред !
  Не згрешив што ја избрав да и се доверам. Од правиот разговор па се понатака навистина ми помага 😀
  ⭐⭐⭐⭐⭐

  Над 12000 превземања на нашата мобилна апликација

  12000+ луѓе го направија првиот чекор. Направи го и ти. Анѓела Богдановска е тука за тебе.

  Разговор.мк е платформа за ментално здравје чија мисија е да го направи себе-откривањето јасно, лесно и пристапно за сите. Со над 80 лиценцирани психолози достапни за сесии преку нашата мобилна апликација чекориме кон остварување на нашата визија за светот.  

  Разговор.мк – секогаш тука за тебе!

  Generated by MPG