fbpx
Верица Бакулеска

Верица Бакулеска

Специјалности на Верица Бакулеска: Анксиозност - Асертивна комуникација - Стрес - Емоционални предизвици - Личен раст и развој - Панични напади - Самодоверба - Справување со загуба - Справување со животни промени - Гешталт терапија

Допишување – 600 денари

Аудио Повик – 900 денари

Видео повик –  1200 денари

За мене

Јас сум лиценциран психолог, Гешталт советник и психодрама и гешталт психотерапевт под супервизија.При работата со клиенти,важно ми е да изградам искрен, автентичен однос со нив.Уште поважно, тоа што ќе го усвојат за време на сесиите да го применат и интегрираат во секојдневниот живот. Покрај тоа, негувам интерес и за дефектологијата и работам како образовен асистент на деца со пречки во развојот.

Мој пристап

При работата користам различни техники кои поттикнуваат креативни процеси поволни за растот на една личност. Мојот пристап е насочен кон зголемување на свесноста за она што се случува овде и сега, интеграција на оттуѓените делови на клиентот и развивање самоподдршка. На клиентот му давам можност да експериментира со различни, можни решенија на еден проблем, а притоа и да ги истражува своите граници, стилови на контакт и телесни процеси.

Искуство

 • 2019 - во тек: Образовен асистент на деца со пречки во развојот, во основни училишта во Скопје
 • 2018 - 2019: Oбразовен асистент на дете со пречки во развојот во градинка во Скопје
 • 2016 - 2018: Терапевт на дете со пречки во развојот во Охрид
 • 2016 - во тек: Гешталт едукант во ,,Анима’’, Центар за личен развој, психотерапија и едукација
 • 2014 - во тек: - Психодрама едукант во ‘’Амигдала,, ,Центар за психотерапија и едукација

 • Побарај бесплатна консултација од Верица Бакулеска.

  Пополни ја формата подолу и сподели го накратко проблемот со кој се соочуваш. Ќе добиеш краток бесплатен одговор и можност за попуст или бесплатна сесија од психологот.

  Што велат клиентите?

  Еве што велат клиентите на Верица Бакулеска за работата и искуството со нив. 

  Dve sesii do sega, super zadovolen. Se pisuvame pak 😊
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Mnogu profesionalno, i efektivno, toplo vi preporacuvam.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Posle razgovorot so psiholog Verica se custvuvam mnogu dobro i lesno...Ima dosta toplo vlijanie barem kaj mene ... Ja preporacuvam od srce 😍
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Super Vtora Sesija :)
  Super, od srce ja preporacuvam.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Verica e pristapna, fina, doverliva I prati vnimatelno sto kazuvam. Znae ubavo da soslusa I preku vezba da me nasoci vo pravilnata nasoka na razmisluvanje za sam da dojdam do resenie. Preporacuvam.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  odlicna komunikacija i sorabotka
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Верица е многу пријатна. Првиот разговор беше за запознавање. Имам впечаток дека е добар слушател, го разбра проблемот и даде предлог како би работеле во следните сесии и која би била крајната цел. Ја препорачувам. 👌🏻
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Добро Ме смири после трауматичен момент.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Задоволна сум, мислам дека разговорите можат Да Ми Помогнат Џа Надминување На Состојбата.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Навлегуваме во коренот на проблемот преку техники.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Не Може Да Се Оцени После Една Сесија Од Која Повеќе Од Половина Се Запознавате,Така Што Рандом Оцена 3 Зошто Искрено Не Знам Што Да Очекувам И Како Ќе Се Одвива Понатаму Напредокот На Настаните И Случувањата.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Одлично опфаќање на темата, соодветен пристап.
  Одлични две сесии до сега. Препорачувам
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Excellent Session, Highly Recommended.​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Odlichen prijatelski i neposreden pristap kako za prva sesija!
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Prekrasna Prva Sesija :)
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  So Verica sum vo komunikacija dve godini, periodicno(po potreba) Ima razvieno profesionalni i odlicni metodi i vestini za rabota, besprekoren i skoncentrian slusatel, koja po razgovorot, znae precizno da utvrdi i da ja nasoci sesijata vo pravilnata nasoka.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Super kako za prvpat ,prvata sesija bese zapoznavanje no odlicen i prijaten razgovor
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Temelno i iskusno obrabotuvanje na temata, a sepak so lesen i priroden tek na razgovorot. Blagodaram.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Za pocetok odlicno opusteno i realno 🙂
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  za prva sesija najdovme nasoka za ponatamu
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Верица знае како да процени и ислуша.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Se pocuvstvuvav kako da gi postavi site pravilni prasanja sto mozat da mi pomognat da go razgledam svojot problem od posirok vidik
  Знае да те ислуша, се запознавме со техники за релаксација.
  Нема да згрешите во изборот! ❤
  Задоволна сум од првичниот разговор со психологот
  Низ техники откриваме што најдобро функционира за мене. Добивам јаснотија и ги препознавам отпорите. Постигнавме добар прогрес.
  Одлично како за првпат, добра комуникација, отворен пристап и дава слободен простор за искажување
  Me vodi poleka no sigurno. Neosetno ke ja postignam celta. Golema blagodarnost. ❤
  Odlicno,prezadovolna💯
  Profesionalna i so razbiranje, razgovorite so Verica me naucija i mi pomognaa da se spravam so predizvicite koi sto gi imav. Topla preporaka!
  Super Treta Sesija, Odime Napred :)
  Super sesija. Se cuvstvuvam mnogu poleano.
  Verica e mnogu prijatna i profesionalna! Se trudi da navleze vo sustina i da pomogne. Jas imav do sega tri sesii i sum zadovolna.
  Za prva sesija odlicno,tocno postaveni prasanja za otkrivanje na problemot.Se nadevam deka za brzo ke se nadminat i problemite.
  Аналитички пристап кон проблемот, разбирање на потеклото и план за следна сесија.
  Втора сесија, почнавме да навлегуваме во анализа на причината за проблемот преку интересна техника.
  Како и секогаш добар пристап и добро осмислени техники.
  Ова треба са се прави после 3-4-5 сесии. После една сесија не може да знам, ни било кој друг да знае да оцени туѓ карактер по било која основа. Верче беше супер за прва сесија, ќе видиме понатаму.
  Одлична, искрена сесија.
  Одлично. Се радувам на следните сесии.
  Океј за прва сесија со допишување. Самата метода со допишување не е најдобра и од една сесија не може да се даде целосна слика. Верица има добар пристап, а верувам уште подобра ќе биде следната сесија со разговор.
  ⭐⭐⭐⭐⭐

  Над 12000 превземања на нашата мобилна апликација

  12000+ луѓе го направија првиот чекор. Направи го и ти. Верица Бакулеска е тука за тебе.

  Разговор.мк е платформа за ментално здравје чија мисија е да го направи себе-откривањето јасно, лесно и пристапно за сите. Со над 80 лиценцирани психолози достапни за сесии преку нашата мобилна апликација чекориме кон остварување на нашата визија за светот.  

  Разговор.мк – секогаш тука за тебе!

  Generated by MPG