fbpx
Ивица Павлов

Ивица Павлов

Специјалности на Ивица Павлов: Анксиозност - Депресија - Панични напади - Самодоверба - Мотивација - Стрес - Самопочит и безусловно себеприфаќање - Когнитивно-бихејвиорална терапија - Личен и професионален развој - Личен раст и развој

Допишување – 600 денари

Аудио Повик – 800 денари

Видео повик –  1200 денари

За мене

Дипл. лиценциран психолог/ (GCDF) Советник за развој на кариера /Когнитивно-Бихевиорален (КБТ) советник со 13+ години работно искуство за возрасни лица и родители. Во моето работно искуство во психијатриските болници, имав можност да работам со лица со различна психопатолошка симптоматологија, којашто и ден-денес ми претставува предизвик за работа. Потоа работев во различни приватни поликлиники и проекти во кои имав можност да пружам брза психодијагностика (систематски прегледи), советување и КБТ психотерапија. Работев со бремени жени, мајки со деца и родители. Одржував работилници за млади 18-29 год. за личен раст и развој со цел полесно справување со секојдневните потешкотии и кариерни предизвици. Изминатиот период имав можност да работам со голем број наши иселеници, брачни предизвици и потешкотии, лица изложени на различни насилства, мобинг, работни стресови, панични напади, анксиозност, депресивност и други секојдневни состојби. Начинот на носење на одлуки, правење на избор во едукација или животни промени, како и промени во кариерните патеки и насочување ме мотивираше да станам сертификуван Глобален кариерен советник. Моето мото е: "Секој има можност да се промени себеси. Еден чекор води кон промена. Дејствувај и советувај се!"

Мој пристап

Дипл. лиценциран психолог/ (GCDF) Советник за развој на кариера /Когнитивно-Бихевиорален (КБТ) советник со 13+ години работно искуство за возрасни лица и родители. Во моето работно искуство во психијатриските болници, имав можност да работам со лица со различна психопатолошка симптоматологија, којашто и ден-денес ми претставува предизвик за работа. Потоа работев во различни приватни поликлиники и проекти во кои имав можност да пружам брза психодијагностика (систематски прегледи), советување и КБТ психотерапија. Работев со бремени жени, мајки со деца и родители. Одржував работилници за млади 18-29 год. за личен раст и развој со цел полесно справување со секојдневните потешкотии и кариерни предизвици. Изминатиот период имав можност да работам со голем број наши иселеници, брачни предизвици и потешкотии, лица изложени на различни насилства, мобинг, работни стресови, панични напади, анксиозност, депресивност и други секојдневни состојби. Начинот на носење на одлуки, правење на избор во едукација или животни промени, како и промени во кариерните патеки и насочување ме мотивираше да станам сертификуван Глобален кариерен советник. Моето мото е: "Секој има можност да се промени себеси. Еден чекор води кон промена. Дејствувај и советувај се!"

Искуство

 • 2017 - 2022: ПЗУ МедикаС Скопје, 2014 - 2016: ПЗУ Зегин Медика, Скопје
 • 2013 - 2014: Заштитен центар за згрижување на деца
 • 2012 - 2013: ''ЛУЛКА'' - Здружение за грижа и едукација на бремени жени, мајки и деца Скопје
 • 2010 - 2011: ЈЗУ Психијатриска болница Скопје
 • 2009 - 2010: ЈЗУ 8ми Септември Скопје, оддел Психијатрија и Неврологија

 • Побарај бесплатна консултација од Ивица Павлов.

  Пополни ја формата подолу и сподели го накратко проблемот со кој се соочуваш. Ќе добиеш краток бесплатен одговор и можност за попуст или бесплатна сесија од психологот.

  Што велат клиентите?

  Еве што велат клиентите на Ивица Павлов за работата и искуството со нив. 

  Ti blagodaram Ivica 👌
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Fala, Se Slusame Naskoro :)
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Na sred razgovor se Prekina Komunikacijata. Treba Da Ima Opcija Za Prodolzuvanje Ili Slicno.
  Odlicen e, po prvata sesija voociv sto treba i kako treba da pravam
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Odlicen razgovor, Pottiknuva da razmislis i sfatis sam za svoite problemi i precki, i kako sam da gi resis. Fala Ivica, Se Slusame naredna nedela!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Odlicno Sogleduvanje Na Problemot. Edinstveno Bi Predlozila Da Se Podolgi Sesiite.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Odlicno iskustvo, covek poln so razbiranje i znaenje, mi dade dobri soveti i me nasmea, go preporacuvam na sekoj
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  PROFI, Odlicno, Blagodaram!!!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Prijatno iznenadena, Definitivno Da Go Kontaktirate. Odlicen!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Sekogas so precizni odgovori, i sto e najbitno dobivate ogromna poddrska za sekoj problem💪
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Super e,go preporacuvam 🙂
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Zadovolen sum, direkno, prakticno i nasoceno kon rezultat. Preporaka ima od mene!
  Ti blagodaram. Toplo ve preporacuvam na site
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Blagodaram za odlicni soveti i nasoki. Toplo go preporacuvam! ​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Defenitivno si ja znae rabotata .Toa mi e steknato mislenje od samo edna sesija.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Lesen, prijaten i nasocen razgovor za spravuvanje so problemi na rabotno mesto, nosenje odluki i promeni. Blagodaram Ivica i se gledame 😊
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Najdobriot psiholog!!!
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Odlicen prv razgovor, mnogu mu se zablagodaruvam na Ivica, imase razbiranje, mi postavi dobri prasanja i mi dade prakticni soveti koi me izvlekoa od mislite i me vratija vo realnosta, go preporacuvam na site
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Odlicen slusatel. Ivica ima smiren, prijatelski odnos i dava super soveti i uspeva da motivira. Definitivno go preporacuvam. Posle prvava sesija denes, sekako ke zakazam sledna.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Odlicno iskustvo kako i sekogas! Blagodaram Ivica
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Odlicno, zadovolno, PREPORAKA!!!
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Kako za prva sesija super no I mi dade motivacija plus da se boram za ona sto go sakam ,ke se druzime I ponatamu
  Profesionalna podrska, nasoka i nacini za spravuvane so sekojdnevnite problemi i predizvici. Ti blagodaram i davam topla preporaka!
  Super kako za prv pat mnogu sum zadovolna i toplo go preporacuvam .... vpecatok deka se iznasmeav i deka e tuka za nas 24 /7 .... Bravo
  Prezadovolna od prva sesija. Prodolzuvame.
  Super podrska super covek so golemo razbiranje
  Topla preporaka imas Ivica od mene 😊lesen razgovor, nasocen i mnogu pozitivno iskustvo 👍
  Blagodaram, navistina mnogu korisen razgovor ☺️
  Definitivno odlicno iskustvo 👍
  Jas bi go preporacala kaj site. Dobar slusac i sovetodavac
  Mi pomaga da gi sogledam rabotite od drug agol, kade sto se krijat odgovorite na mnogu moi prasanja.
  Navistina preubav i lezeren razgovor. Poln so razbiranje, poddrska i soveti. Znae da go pocuvstvuva problemot i e so ogromna pocit kon korisnikot.
  Odlicen razgovor ✅✔️☑️
  Odlichen psiholog , so odlichni motivi i nachini na reshenija 🤩
  Odlicno iskustvo! Preporacuvam
  Ova mi e vtor razgovor so Ivica. Mi se dopgja celosniot tek na razgovor, nacinot na koj me soslusuva i negovata profesionalnost.
  Razgovorot so Ivica smiruva, i Ovozmozuva Smireno Razmisluvanje So Shto Si Na Povekje Od Pola Pat Na Resavanje Od Problemot , Iskren I Znae Da Dopre Do Problem
  Super, odlicna konverzacija, mi potikna svesnost za da pocnam so promeni i mi dade nasoki zaedno so domasna zadaca.
  Te razbira, vodi niz sesijata, osvestuva i pravi promeni. Good choice!!! 👍
  Zadovolna sum od razgovorot 👍
  Веќе После Првата Сесија Се Почувствував Подобро, А Со Секоја Следна Се Повеќе И Повеќе. Го Препорачувам На Сите Без Размислување
  ⭐⭐⭐⭐⭐

  Над 12000 превземања на нашата мобилна апликација

  12000+ луѓе го направија првиот чекор. Направи го и ти. Ивица Павлов е тука за тебе.

  Разговор.мк е платформа за ментално здравје чија мисија е да го направи себе-откривањето јасно, лесно и пристапно за сите. Со над 80 лиценцирани психолози достапни за сесии преку нашата мобилна апликација чекориме кон остварување на нашата визија за светот.  

  Разговор.мк – секогаш тука за тебе!

  Generated by MPG