fbpx
Виолета Илиоска

Виолета Илиоска

Специјалности на Виолета Илиоска: Стрес - Справување со животни промени - Личен раст и развој - Управување со емоции и стрес - Депресија - Анксиозност - Личен раст и развој - Мотивација - Психодијагностика - Панични напади

Допишување – 1000 денари

Аудио Повик – 1000 денари

Видео повик –  1100 денари

За мене

Јас сум дипломиран психолог, член на Комората на психолози на Република Северна Македонија, со општа лиценца за вршење на психолошка дејност. Моментално сум на специјалистичка обука за психодијагностика во Институтот за брак, семејство и системска пракса – АЛТЕРНАТИВА – Скопје. Поседувам СЕРТИФИКАТ за Автоген тренинг – анти стрес терапија, основно и напредно ниво. Се стекнав со меѓународно признат сертификат 4 ти модул за Трансформација на конфликт со ресторативен пристап, под менторство на Белинда Хопкинс – пионер во воведување на ресторативната пракса во училиштата.

Мој пристап

Мојата стручна работа и пристап се засновани на интегративна психодинамичка терапија, која комбинира техники и методи од повеќе теориски правци, Психоанализа, Гешталт, Трансакциона и телесна психотерапија. Психолошко советување е процес во кој заедно учествуваат психологот и клиентот. Односот со клиентот во потполност е заснован на Етичкиот кодекс на психолози – Комора на психолози на РСМакедонија. Доверба, емпатија, разбирање и поддршка на клиентот се водечки принципи на мојата работа. Со заеднички сили работиме на решавање на проблемот, откривајќи ги причините и можните решенија. Мотивираноста на клиентот за решавање на личниот проблем е клучна во изнаоѓање на одговори кои водат кон унапредување на квалитетот на неговото живеење.

Искуство

Побарај бесплатна консултација од Виолета Илиоска.

Пополни ја формата подолу и сподели го накратко проблемот со кој се соочуваш. Ќе добиеш краток бесплатен одговор и можност за попуст или бесплатна сесија од психологот.

Што велат клиентите?

Еве што велат клиентите на Виолета Илиоска за работата и искуството со нив. 

Одличен психолог, подготвен да Ти помогне и да Те Насочува Кон Подоброто.
⭐⭐⭐⭐⭐
⭐⭐⭐⭐⭐
Mi se svigja pristapot na Violeta, do naredna seansa :)
⭐⭐⭐⭐⭐
Odlicen Prv Vpecatok .... Prodolzuvame So Rabota :)
Predobar psiholog , go osvezuva umot so edna sesija so netrpenie ja ocekuvam slednata.
⭐⭐⭐⭐⭐
Prvo iskustvo. Predobra e.
⭐⭐⭐⭐⭐
Вики ми остави одличен прв впечаток. Имав чувство, дека се’ е биде во ред.
⭐⭐⭐⭐⭐
Го Презакажавме Разговорот За Утре, Но Првично Сум Задоволен Од Пристапот На Докторката.
⭐⭐⭐⭐⭐
Задоволна од првата сесија, убав муабет, добар пристап. Ќе продолжиме и понатаму
⭐⭐⭐⭐⭐
Ми помага многу. Ви ја препорачувам.
⭐⭐⭐⭐⭐
Многу убав пристап. Многу надеж ми влеа, ми ја смири и разведри душата. Благодарам.
⭐⭐⭐⭐⭐
Мојата најдрага поддршка при секој животен предизвик. Искрена препорака до секој кој сака да работи на себе и да ги надмине животните предизвици полесно
⭐⭐⭐⭐⭐
Одлично искуство и на двете сесии. Во меѓувреме ми посочи и екстерна проценка. Пријатен разговор и практични совети. Без задршка ја препорачувам.
Одлични разговори. Посветена на темата и професионална.
⭐⭐⭐⭐⭐
Apsolutno prezadovolna od uslugata. Konzistenen I celosno posveten psiholog, so ogromno iskustvo I praktika no I dovolno otvoren um za se toa da moze da se aplicira onamu I onaka kako e potrebno. Za dosegasni 6 nedeli gledam vekje znacitelna transformacija vo moite najvazni sferi I sum navistina pozitivno voodusevena. Definitivno prodolzuvam I preporacuvam​
⭐⭐⭐⭐⭐​
Kako za prva sesija zadovolna sum bidejki mi otvori novi vrati sprotivni od onie koi jas mislev deka me dovedoa do mojot problem i mi se dopadna toa.
⭐⭐⭐⭐⭐​
⭐⭐⭐⭐⭐​
Najdobar psiholog,odlicni soveti.
⭐⭐⭐⭐⭐​
Odlicen psiholog golemo razbiranje i mnogu ubav pristap kon klientite.
⭐⭐⭐⭐⭐​
Prekrasen prv vpecatok 😊😊
⭐⭐⭐⭐⭐​
Super, ovozmozuva da se otvorat razni procesi na potsvesno nivo koi pomagaat da se otkrie kade lezi najgolemiot problem.
⭐⭐⭐⭐⭐​
Втора сесија, мислам дека го направив најдобриот избор. Пружа поддршка, стабилност и целосно ги разбира туѓите предизвици. Полна со емпатија и влева надеж 🤍
⭐⭐⭐⭐⭐​
Големо внимание посветено со соодветно насочување на мислите, Ве поттикнува да размислувате и да го споделите она што е тешко за вас, после првата сесија и уште сега сум задоволна 😊
⭐⭐⭐⭐⭐​
Najdobar psiholog,odlicni soveti.
Ми учи текники пред да одам да направам некоја работа, ми научи и други работи, добра псиколог 😉
Мојот најголем мотиватор во изминатава година ❤️
Интересен Разговор. Не Е Само Советување Туку Решение За Она Што Те Мачи. Искрено Препорачувам
Навистина мислам дека е прав погодок!
Одлични сесии. Топла препорака
Dobra, Polna So Razbiranje, Professionalna. Ja Preporacuvam.
Mi se dopaga nacinot na koj gi vadi negativnite raboti od mene
Mnogu mi pomogna Dobar psiholog go preporačuvam, zadovilen sum ke zakazam pak .
Najdobar psiholog,odlicni soveti.
Odlicna prva sesija.
Profesionalna i preporaka za sekoj.
Веќе имам поминато неколку сесии и сум презадоволна од пристапот. Се работи за премила личност која ќе знае како да ве насочи и мотивира да бидете подобра верзија од себе. Ќе наидете на разбирање, посветеност и поддршка. Верувајте во процесот, следете ги советите, бидете трпеливи и уживајте во резултатите.
Ги Надмина Моите Очекувања. Ми Даде Понатамошни Насоки Како Може Да Работам На Себе И Што Да Практикувам.
Задоволен Сум Од Првата Средба. Научив Нови Техники За Справување Со Емоциите. Ќе Продолжам И Понатаму Со Видео Сесиите.
Многу пријатна личност, со разговорите ми влева поголема самодоверба и надеж за надминување на проблемите.
Одличен професионален однос. Сенс за пронаоѓање на коренот на проблемот и одлична мотивација за понатаму
Одлична прва сеанса, отворен пристап, дефинитивно ја препорачувам на сите оние кои се соочуваат со одреден емоционален дисбаланс, а имаат потреба за негово лоцирање.
Одлично. Многу конкретни насоки за решавање на мојот проблем.
Посветена е, секогаш нејзините зборови ме смируваат и мотивираат. Моето искуство со Виолета е одлично.
⭐⭐⭐⭐⭐

Над 12000 превземања на нашата мобилна апликација

12000+ луѓе го направија првиот чекор. Направи го и ти. Виолета Илиоска е тука за тебе.

Разговор.мк е платформа за ментално здравје чија мисија е да го направи себе-откривањето јасно, лесно и пристапно за сите. Со над 80 лиценцирани психолози достапни за сесии преку нашата мобилна апликација чекориме кон остварување на нашата визија за светот.  

Разговор.мк – секогаш тука за тебе!

Generated by MPG