fbpx
Елена Кабранова

Елена Кабранова

Специјалности на Елена Кабранова: Стрес - Семејно насилство - Справување со животни промени - Емоционални предизвици - Самопочит и безусловно себеприфаќање - Личен раст и развој - Родителство - Управување со емоции и стрес - Личен и професионален развој - Самодоверба

Допишување – 600 денари

Аудио Повик – Нема можност

Видео повик –  1000 денари

За мене

Јас сум дипломиран и лиценциран психолог со завршено додипломско образование на Филозофскиот факултет во Скопје во 2007 година. Советник и практичар во психотерапевтскиот правец во Трансакциона анализа. Член сум на Комората на психолози на Република Македонија и поседувам општа лиценца за вршење психолошка дејност. Член сум на Македонската асоцијација за трансакциона анализа – МАТА како и асоцијацијата за трансакциона анализа на Србија - ТАУС. Исто така имам едукација за ЕМДР за работа со трауматични искуства. Работам во училиште како училишен психолог и меѓу другото вршам индивидуално и групно советување на возрасни и деца. Поседувам вештини и компетенции за психолошко советување од областа на емоционалните, социјалните, работните, училишни и други проблеми кои ги имаат луѓето во разни фази од животот. Можам да помогнам со справување со краткорочни и долгорочни стресни ситуации, разни животни проблеми и проблеми со менталното здравје.

Мој пристап

Во основата на мојот пристап е насоченоста кон клиентот, покажувајќи почит, емпатичност и љубезност што обезбедува потврда на интегритетот на личноста на клинетот. Преку постепено испитување, усогласеност со ритамот и целосна присутност се обидувам да дојдам до внатрешното искуство на клиентот и да дадам безусловна поддршка на потребите и неговото дожувување.

Искуство

 • 2014 - во тек: Психолог во ООУ“Гоце Делчев“ - Неготино
 • 2012 - 2014: Волонтер во ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи – Неготино

 • Побарај бесплатна консултација од Елена Кабранова.

  Пополни ја формата подолу и сподели го накратко проблемот со кој се соочуваш. Ќе добиеш краток бесплатен одговор и можност за попуст или бесплатна сесија од психологот.

  Што велат клиентите?

  Еве што велат клиентите на Елена Кабранова за работата и искуството со нив. 

  Fala za razgovorot Elena. Iskrena preporaka
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Prekrasna e i toplo ja preporachuvam. Odlichen pristap, sekoe prasanje i sekoja nasoka na mesto.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Дефинитивно ја препорачувам!
  Иако имавме текстуална сеанса можев да почуствувам бескрајна емпатија од нејзина страна. Дефинитивно ја одбирам за следната сеанса. Топло ја препорачувам! Ти благодарам Елена! 💙
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Многу мотивирачко👏🏻👏🏻
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Прв пат ја користам апликацијата, на мојот пишан проблем кратко ми одговори Елена и имав можност да закажам сесија до попуст. Веднаш закажав и сум го направила вистинскиот избор. Многу брзо сваќа во што ви е проблемот и ви дава совети за полесно разрешување. Сепак од само една сесија не можеме да очекуваме кој знае какви промени. Сепак како мој избор повторно би била Елена.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Пријатна И Љубезна За Разговор, Едвај Чекам Повторно Да Се Слушнеме.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Топла препорака на сите ❤️
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Imavme dobar razgovor i sum zadovolna​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Mnogu Opushteno Ti Blagodaram ☺️
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Za prv pat mn dobro i ako nemavme mn vreme ama se nadeva deka vo naredna senasa ke bide uste podobro ❤️
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Доста пријатно искуство беше сесијата. Мислам ако дозволам Др. Елена ќе успее да најде начин како да ме насочи да си помогнам.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Како за прв пат сум задоволна иако немавме многу време. Со прашањата што ми ги постави успеа да извлече од мене се што ми претставуваше тешкотија. Ми се допадна пристапот и би продолжила со уште сеанси. Топла препорака😊
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Ова ми е втора сесија. Поточно на првата сесија разговарав јас а на оваа сесија разговараше ќерка ми. Мислам дека ќе продолжиме и двете да работиме со Елена. Елена навистина ни излезе во пресрет во овие тешки моменти со разбирање и за нашата финансиска состојба, мислам дека приоритет и е да помогне, не само да заработи.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Прекрасни. Сметам дека Елена ја разбра тотално ситуацијата во која се наоѓам. Како за прв сесија ми дојди како олеснување. Ги исполни во целост моите очекувања. Дефинитивно би продолжила со комуникација.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Професионален и прецизен, а сепак пристапен и опуштен разговор. Пријатно искуство. Низ разговорот добив практични совети кои ме поместуваат чекор нанапред.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Vi blagodaram premnogu za se.. Mnogu mi pomognavte..
  Ke Prodolzime, Se Nadevam Ke Uspeeme Da Postignime Nesto.
  Mnogu dobar pozitiven stav i davanje predobri soveti na odnesivanje.
  Prezadovolna. Me upati vo vistinska nasoka i so nasmevka go zavrsivme razgovorot. Bi dosla so zadovolstvo pak
  Веќе од првата сеанса се осеќам подобро. Елена е супер и делува мотивирачки.
  Елена беше супер, но мислам дека кога би имал повеќе време ќе можев да навлезам подлабоко во проблемите.
  Мила, благодарам, се гледаме повторно.
  Одлична, пријатна и за кратко време успеа да стигне до друг поврзан проблем и да даде совет!
  Препорачувам дефинитивно! Благодарение на Елена, станав свесна за себе!
  Супер дружба, би сакала уште сеанси🍀
  ⭐⭐⭐⭐⭐

  Над 12000 превземања на нашата мобилна апликација

  12000+ луѓе го направија првиот чекор. Направи го и ти. Елена Кабранова е тука за тебе.

  Разговор.мк е платформа за ментално здравје чија мисија е да го направи себе-откривањето јасно, лесно и пристапно за сите. Со над 80 лиценцирани психолози достапни за сесии преку нашата мобилна апликација чекориме кон остварување на нашата визија за светот.  

  Разговор.мк – секогаш тука за тебе!

  Generated by MPG