fbpx
Павел Балојани

Павел Балојани

Специјалности на Павел Балојани: Депресија - Анксиозност - Стрес - Емоционални предизвици - Самопочит и безусловно себеприфаќање - Личен раст и развој - Панични напади - Емоционални кризи - Посттрауматски состојби - Психодијагностика

Допишување – 300 денари

Аудио Повик – 600 денари

Видео повик –  1200 денари

За мене

Јас сум млад и амбициозен лиценциран психолог кој се стреми кон подобрување на сопствените способности и вештини, за сега, во сферата на психолошкото советување. Мојот главен главен интерес е кон психодијагностиката, клиничката психологија и клиничката невропсихологија. Во мојата дејност со психолошко советување, се фокусирам клиентот да почне да гради здрав и автентичен однос кон себе, кон проблемот со кој што се соочува и кон околината, односно, интраперсонална и интерперсонална кохерентност, стабилност и автентичност. Моментално работам во ЈЗУ ЗД Железничар во Скопје како психолог. На страна мојата дејност поврзана со трудова медицина, нудам и психолошко советување и невропсихолошко тестирање на клиенти/пациенти преку mojtermin.mk.

Мој пристап

Мојот пристап зависи од самата природа на проблемот со кој што доаѓа клиентот. Воглавно, кога станува збор за случај каде што е потребно психолошко советување, пробувам да му помогнам на клиентот да го согледа проблемот од друга перспектива, перспектива која води кон здраво и успешно разрешување на проблемот. Мојот пристап започнува со работа кон подобро разбирање на проблемот, односно, перцепцијата на проблемот од страна на клиентот, фокалните точки, очекувањата и верувањата за проблемот (дали реални или не), ресурсите со кои располага клиентот.

Искуство

 • 2020 - во тек: како Психолог во ЈЗУ ЗД Железничар во Скопје
 • 2018 - 2019: во ЈЗУ Клиничка болница „Д-р Трифун Пановски“ во Битола, каде што работев со пациенти од различни возрасни групи. Водев сесии по психолошко советување под надзор во одделот за ментално здравје на деца и млади.
 • 2017 - 2019: Учествував во сеанси за психолошко советување и поддршка на страницата 7cups.com.

 • Статии и текстови

  Побарај бесплатна консултација од Павел Балојани.

  Пополни ја формата подолу и сподели го накратко проблемот со кој се соочуваш. Ќе добиеш краток бесплатен одговор и можност за попуст или бесплатна сесија од психологот.

  Што велат клиентите?

  Еве што велат клиентите на Павел Балојани за работата и искуството со нив. 

  Кратки И Јасни Одговори.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Profesionalec. Poseduva Se Sto E Potrebno. Razbiranje, Empatija, Socuvstvo, Elasticnost, Verba. Mi Pomaga Vo Golem Post Traumatski Stres!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Kratko, ama dobro. Super e go preporacuvam, ke ostaneme vo kontakt.
  Немаше добра интеракција.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Супер пријатен разговор. Лесно можев да зборувам за сите трауми и чувства, и да се расплачам. Психологот ми помагаше да ги средам хаотичните мисли во јасни заклучоци. Ќе продолжам со сесии. Дефинитивно го препорачувам д-р Павел.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Супер, се сведува на директно решавање на проблемот и разбирање. ​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Dali poradi vremenskata razlika ja ispustiv seansata, Ne Mi E Jasno ? 🙄
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  За прв разговор одлично
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Добри совети. Пријатен и смирен за разговор.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Одличен пристап, многу ми помогна со разговорот и одма се почувствував подобро и посмирено
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Како за прв разговор одлично,едвај чекам нова сеанса
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Odlicno. Prezadovolna od samo eden razgovor 🤩
  Прецизен и директен. Многу корисно.
  Добро Искуство
  Odlicen psiholog. Toplo preporacuvam.
  Пријатен и грижлив, секоја сесија е информативна и води до напредок во подобрувањето на менталното здравје
  Ќе ви даде практични совети и ќе ве смири. Нема да имате неодговорени прашања и ќе ви помогне да имате понормално секојдневие.
  I highly recommend him. Mnogu e ljubezen i posveten na davanje instrukcii kako da se spravite so predizvicite straight on. 10/10.
  ⭐⭐⭐⭐⭐

  Над 12000 превземања на нашата мобилна апликација

  12000+ луѓе го направија првиот чекор. Направи го и ти. Павел Балојани е тука за тебе.

  Разговор.мк е платформа за ментално здравје чија мисија е да го направи себе-откривањето јасно, лесно и пристапно за сите. Со над 80 лиценцирани психолози достапни за сесии преку нашата мобилна апликација чекориме кон остварување на нашата визија за светот.  

  Разговор.мк – секогаш тука за тебе!

  Generated by MPG