fbpx
Розалија Секулоска

Розалија Секулоска

Специјалности на Розалија Секулоска: Анксиозност - Справување со животни промени - Емоционални предизвици - Панични напади - Родителство - Партнерска терапија - Семејна динамика - Управување со емоции и стрес - Справување со загуба - Брачни кризи

Допишување – 900 денари

Аудио Повик – 1200 денари

Видео повик –  2000 денари

За мене

Јас сум Магистер по развојна психологија, сов.психотерапевт по Когнитивно-бихевиорална психотерапија, трансакциона анализа, психотерапевт во едукација по ОЛИ интегративна, психодинамска психотерапија и нејзин претседател во Р.С.Македонија, ЕМДР и МФЦ практичар, енергетичар ( квантната хармонизација, РЕИКИ 1 & 2), лиценциран психолог по психологија на трудот и терапевт по квантна хармонизација. Специјализирана сум за работа со деца и возрасни во однос на проблеми во однесување кај децата, а кај возрасните невротски состојби (анксиозност, панични напади, фобии,..), проблеми (недоразбирања, конфликти,..) во интерперсоналните релации, работа со жртви на насилство, брачно и семејно советување. Покрај тоа јас сум жена, мајка, уметник, писател и автор на две книги “Моќ наречена надеж” и “Креативно решавање на забрани низ мандалата”, вежбам јога, изучувам разни енергетски пристапи и се занимавам со едно убаво хоби истражување и собирање на минерални камења (откривање на нивното значење, вибрација, како се користат во алтернативната медицина и психологија), изработка на свеки и органски сапуни и изработка на фрактални цртежи- Арт психотерапија. Верувам дека секој човек треба да има свој матичен психолог кој ќе го води низ животот, развојните и случајните кризи кои се составен дел на личниот раст и развој.

Мој пристап

Јас сум Магистер по развојна психологија, сов.психотерапевт по Когнитивно-бихевиорална психотерапија, трансакциона анализа, ЕМДР И МФЦ практичар, енергетичар ( квантната хармонизација, РЕИКИ 1 & 2), психотерапевт и претседател во Р.С. Македонија по ОЛИ интегративниот психотерапевтски и коучингн метод (откривање на личната вистина преку отстранување на лажните информации, лиценциран психолог по психологија на трудот и терапевт по квантна хармонизација. Основач сум на Центарот за личен и организациски раст и развој " Трет Родител". Специјализирана сум за работа со деца и возрасни во однос на проблеми во однесување кај децата, а кај возрасните невротски состојби (анксиозност, панични напади, фобии,..), проблеми (недоразбирања, конфликти,..) во интерперсоналните релации, работа со жртви на насилство, брачно и семејно советување. Покрај тоа јас сум жена, мајка, уметник, писател и автор на две книги “Моќ наречена надеж” и “Креативно решавање на забрани низ мандалата”, вежбам јога, изучувам разни енергетски пристапи и се занимавам со едно убаво хоби истражување и собирање на минерални камења (откривање на нивното значење, вибрација, како се користат во алтернативната медицина и психологија), изработка на свеки и органски сапуни. Верувам дека секој човек треба да има свој матичен психолог кој ќе го води низ животот, развојните и случајните кризи кои се составен дел на личниот раст и развој.

Искуство

 • 2018 - 2019: ЈУ "25 Мај" - дом за деца без родители и родителска грижа со асоцијално поведение
 • 2014 - во тек: Советник по Когнитивно-Бихејвиорална психотерапија ACBT на РМ
 • 2016 - во тек: Советник по Трансакциона Анализа MATA и САТА
 • 2017 - во тек: Основач, управител, психолог "Трет Родител" – Центар за тестирање, личен и организациски развој
 • 2008 - во тек: ЈУ "11 Октомври"- дом за деца без родители и родителска грижа

 • Побарај бесплатна консултација од Розалија Секулоска.

  Пополни ја формата подолу и сподели го накратко проблемот со кој се соочуваш. Ќе добиеш краток бесплатен одговор и можност за попуст или бесплатна сесија од психологот.

  Што велат клиентите?

  Еве што велат клиентите на Розалија Секулоска за работата и искуството со нив. 

  Топло ја препорачувам ❤️Конечно успеав да согледам што е тоа што ми ствара панични напади..
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Imam Mnogu Problemi I Ne Mozham Da Se Doiznaraskazham Vekeje 5ta Sesija Edvaj Sum Do Pola 😁 No Mnogu Me Raduva Deka Me Islushuva So Vnimanie I Stava Fokus Na Vazhnite Raboti
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Odlicna Licnost,znae kako da te motivira I da ti sozdade ubavo cuvstvo!!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Prva sesija i uspeja da dopre do nekoi raboti sto odamna me potistuvaat ,razgovorot mi dade custvo ma osloboduvanje od vina i pravilna nasoka kade treba da posvetam vnimanie. Toplo ja preporacuvam, smirena, tivka, profesionalna.
  Super,ke prodolzam definitivno so sesii.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Vnimatelno slusa,dava soveti,i go naogja problemot.10/10 kako za prva sesija.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Благодарност до Розалија, нејзиното разбирање и советите. Вистински професионалец!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Доста задоволен од начнот на кој Розалија пристапува и од советите кои таа ги дава. Mind-blown. Сум и ќе останам нејзин клиент.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Како За Прва Сесија - Полесно Се Дише.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Одличен психолог и соговорник. Ми помогна од гледна точка на повеќе сфери, панични напади и анксиозност, справување со животни промени, како и мотивација во текот на животот. Навистина ја препорачувам, дефинитивно најдобро досегашно искуство со психолог.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Одличен соговорник и супер психолог!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Одлични насоки. Веќе неколку месеци се советувам со Розалија.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Прекрасна личност , врвен професионалец во својата област ,одличен психолог. Топло ја препорачувам
  Прва сесија. За прв пат во мојот живот зборував на тема за која никогаш до сега не сум сакала да зборувам. Прекрасна енергија и знаење од страна на почитувана Розалија, која точно и професионално знае како да навлезе подлабоко за позадината на еден од проблемите со кои се соочував во минатото, а незнаејќи или несвесно оставиле белег во мојот живот за кој мислев дека сето тоа поминало. Имаме уште многу многу да работиме. Ја препорачувам на секој што има потреба од професионалец-психолог. Благодарам Розалија. Одиме понатаму 😊
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  10/10! Navistina Pomaga! ​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Jasni, konkretni nasoki, navleguvanje do osnovata na ona shto go predizvikuva problemot/nemirot. Razgovorot gi nadmina moite ochekuvanja. Predizvikuva chuvstvo na smirenost, stabilnost, a istovremeno i mokj i svesnost deka mozheme se da nadmineme. Definitivno Rozalija e moj izbor i za vo idnina!
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Podobro I Podobro Od seansa za seansa.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Profesionalen pristap, odlicen slusatel, vistinski soveti vo vistinsko vreme. Toplo preporacuvam! Ti blagodaram.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Razgovorot bese iskren i motiviracki, zadovolna sum. Dobiv prakticni soveti koi se nadevam ke mi pomognat
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Treta seansa zavrshena. Blagodaram Rozalija. Prodolzuvame ponatamu.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Ја препорачувам на секого,навистина одличен водич во животот!
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Ги поставува вистинските прашања, разговорот ми беше од огромна помош.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  За жал сесијата не се одржи, терапевтот не се вклучи. Се надевам ќе имаме друга прилика и ќе можам да го сменам впечатокот.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Prekrasen Prv Razgovor. Nova Perspektiva i Vednash Prepoznavanje Na Problemot. Toplo Preporachuvam :)
  Одличен психолог, го препознава длабоко коренот на проблемот. Препорака!
  Одлично искуство. Прашањата кои ми ги постави водеа точно кон суштината на проблемот. Многу ми се допадна што ми даде и домашна работа која треба да ја направам до следната сесија.
  Многу задоволен од професионалните услуги на Розалија 👌🏻 Ако некој е заинтересиран за помош со реално согледување на ситацијата, разговор на високо ниво, корисни совети и професионален сервис, контактирајте ја Розалија.
  Одлично ме водеше низ процесирањето на за мене мошне тежок проблем.
  Презадоволна сум, имам чувство дека разговарам со личност која се интересира и разбира, тоа ми е најважно.
  Blagodaram na odlicniot voveden razgovor, Rozalija.
  Odlicen sogovornik,znae kako da te Islusa I da ti Dade super sovet 😀
  Posle sekoja sredba Se Osekjam Podobro I Odvaj Ja Cekam Narednata, I Sum Vozbudena Da Recam Za Toa Kako Ke Bide Celiot Proces. Mislam Deka Ja Odbrav Vistinskata Licnost Za Moeto Podobruvanje I Rabotenje Na Sebe. Preporacuvam
  Profesionalno, odmereno. Na momenti imav cuvstvo na "plastichnost" no, istovremeno, znam deka e prva sesija i so sekoja sledna neshtata kje se podobruvaat. Mi beshe potreben razgovorov, a se pokaza deka mi dade nadez vo crniloto vo koe shto se naogjam.
  Super licnost, profesinalen pristap
  Uspeavme da dojdeme do korenot na stravot vo prvata sesija, gi razrabotivme najloshite scenarija predizvikani od stravot, a i diskutiravme tehniki za spravuvanje so stravot. Toplo ja preporachuvam. Kje se slushneme povtorno sledna nedela. Vi blagodaram shto me upativte kako pozitivno da razmisluvam, me islushavte, smirite i mi dadovte nadezh.
  Ја препорачувам на секого,навистина одличен водич во животот!
  Добри совети, добро искуство, задоволна сум
  Задоволна сум од првата сесија. Најмногу ми се допадна тоа што од прва ме разбираше што сакам да кажам
  Одличен слушател, за прв разговор презадоволна сум. Со сигурност ви ја препорачувам, а јас понатаму ќе продолжам со разговорите зашто точно знае каде е проблемот и да ти даде насока каде треба да се движиш со своите размислувања и постапки.👍
  Одлично, презадоволна сум од сесиите!
  Опуштен разговор каде се чувстувам дека може да споделам се. Одлични насоки и конструктивни совети.
  Прекрасно Искуство по незнам кој пат,животот Ми се промени на многу подобро
  Прекрасно искуство , ја бирам за ' Матичен 'Психолог... искрено ја препорачувам
  ⭐⭐⭐⭐⭐

  Над 12000 превземања на нашата мобилна апликација

  12000+ луѓе го направија првиот чекор. Направи го и ти. Розалија Секулоска е тука за тебе.

  Разговор.мк е платформа за ментално здравје чија мисија е да го направи себе-откривањето јасно, лесно и пристапно за сите. Со над 80 лиценцирани психолози достапни за сесии преку нашата мобилна апликација чекориме кон остварување на нашата визија за светот.  

  Разговор.мк – секогаш тука за тебе!

  Generated by MPG