fbpx
Соња Јованоска

Соња Јованоска

Специјалности на Соња Јованоска: LGBTQIA+ - Депресија - Анксиозност - Стрес - Семејно насилство - Справување со животни промени - Емоционални предизвици - Личен раст и развој - Самопочит и безусловно себеприфаќање - Асертивна комуникација

Допишување – 600 денари

Аудио Повик – 800 денари

Видео повик –  1000 денари

За мене

Јас сум лиценциран психолог и психодрама психотерапевт. Работам како училишен психолог и имам повеќе од 12 години искуство во полето на психолошко советување на деца и возрасни. Работам и приватна пракса, советување и психотерапија со клиенти. Континуирано ги надоградувам своите знаења со посета на разни обуки и неформални образовни програми.

Мој пристап

Мојот пристап е флексибилен и спонтан во зависност од природата на темата на која се работи. Покрај советување применувам и разни психолошки вежби и психодрамски техники.

Искуство

 • 2010 - Во тек: Психолог во ООУ„Климент Охридски“ - Прилеп, Македонија
 • 2008 - 2008: Психолог во детска градинка „Пиколино” - Скопје, Македонија
 • 2005 - 2005: Психолог во центар за деца и семејства „Пријатели на семејството” - Сараево, Босна и Херцеговина
 • 2004 - 2004: Психолог во центар за деца со посебни потреби - Прилеп, Македонија

 • Статии и текстови

  Побарај бесплатна консултација од Соња Јованоска.

  Пополни ја формата подолу и сподели го накратко проблемот со кој се соочуваш. Ќе добиеш краток бесплатен одговор и можност за попуст или бесплатна сесија од психологот.

  Што велат клиентите?

  Еве што велат клиентите на Соња Јованоска за работата и искуството со нив. 

  Dlaboka analiza koja mi dade nov pogled. Sesiite So Sonja se najdobrata investicija sto ja napraviv godinava. Empaticna, profesionalna, nejziniot nacin na priogjanje pravi da se cuvstvuvam smireno. Ne Postojat Dovolno Zborovi So Koi Bi Mozela Da Ja izrazam mojata blagodarnost za pruzenata poddrska I za fleksibilnosta koja ja Ima za zesiite.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Sonja e odlicen terapevt, taa ima dlaboko razbiranje za toa kako e da se ima problem so mentalnoto zdravje sto pravi da se cuvstvuvate slusani i prifateni.
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Ми помогна многу, фала ви од срце.
  Одлична, работата со Соња ме преродува 🥰
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Прекрасно Искуство, Многу Добар Психолог!
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Соња е “прекрасна” Знае Добро Да Обзервира, И Знае Точно Каде Да Праша за Работите Да Кликнат :)
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  ⭐⭐⭐⭐⭐
  Ne Se Pojavi Na Zakazaniot Termin No Coment​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Razgovor, kakov shto so nikoj drug ne sum imal. Razbiranje maksimalno i pruzena golema uteha. Blagodaram mnogu.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Голема помош добивам од Соња. Ја препорачувам на сите како одличен психолог. Фала ♥️♥️♥️
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Најискрени препораки од мене.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Одлично, квалитетен разговор
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Сесиите со Соња ми се од огромна корист. Знае вистински да слуша и да разбере. Секоја сесија учам нешто ново и се чувствувам се подобро.
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  ⭐⭐⭐⭐⭐​
  Ву благодарам многу Соња!
  Nekolku meseci posle nasiot prv razgovor, kaj mene veke e vidliva promenata vo odredeni delovi od mojot zivot. Sesiite so Sonja mi davaat nov pogled na rabotite, mi pomagaat da naucam kako da se prifatam sebe si i mi ovozmozuvaat da se cuvstvuvam prekrasno. Nejzinata empatija e nesto sto me tera da se otvoram I da zboruvam za mnogu raboti za koi ne sum zboruvala so godini...
  Shto ubavo mi e so Sonja, topla, spokojna i inteligentna ❤️
  Благодарам Соња, навистина ми значат твоите совети и ми помогнаа да ги согледам моите проблеми од поинаков агол.
  Има разбирање и прифаќа без предрасуди, одлично лоцирање проблеми и насочување соодветно на можностите, без наметнување.
  Одличен психолог! Секогаш трпеливо ме ислушува, покажува вистинско разбирање и дава многу корисни совети. Ви благодарам!
  Прекрасен разговор, корисен
  Соња веднаш ги виде блокадите со кои што се соочувам и ме охрабри да ги надминам уште на нашиот прв разговор.
  ⭐⭐⭐⭐⭐

  Над 12000 превземања на нашата мобилна апликација

  12000+ луѓе го направија првиот чекор. Направи го и ти. Соња Јованоска е тука за тебе.

  Разговор.мк е платформа за ментално здравје чија мисија е да го направи себе-откривањето јасно, лесно и пристапно за сите. Со над 80 лиценцирани психолози достапни за сесии преку нашата мобилна апликација чекориме кон остварување на нашата визија за светот.  

  Разговор.мк – секогаш тука за тебе!

  Generated by MPG